Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!  

519 030 919

pon - pt: 8:00 - 16:00

ZAKUP I PŁATNOŚĆ

Oczywiście. Wystarczy w koszyku wybrać płatność kurierowi za pobraniem. Wtedy zapłacisz dopiero w momencie kiedy otrzymasz paczkę.
Tak. Wystarczy, że naszej obsłudze klienta podasz dane do wysyłki, a paczka zostanie nadana jeszcze tego samego dnia.
Jak najbardziej. Zapraszamy do naszego biura w Krzeszowicach przy ul.Krakowskiej 23, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

DOSTAWA

Zamówienia na terenie Polski realizowane są w ciągu 24 godzin. Czas dostawy firmą kurierską UPS to w 90 % przypadków następny dzień roboczy.

ZWROTY I REKLAMACJE

Tak. Zgodnie z prawem masz 14 dni na zwrócenie urządzenia bez podawania przyczyny.
Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z 30 maja 2014 mamy 14 dni na zwrócenie pieniędzy jeżeli urządzenie do nas dotrze. Staramy się jednak by zwrot wyszedł od nas jak najszybciej. W większości przypadków zwrot trwa kilka dni.

POMOC TECHNICZNA

Jeśli nie udało Ci się uzyskać dostępu do Internetu po przekroczeniu granicy, spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie swoje urządzenie Vasco. Ten zabieg przyśpieszy logowanie tłumacza do nowej sieci GSM.

Jeśli problem nie ustępuje lub powtarza się, możesz w Ustawieniach Vasco zrezygnować z automatycznego wyboru i zmienić preferowanego operatora sieci ręcznie.

W pierwszej kolejności upewnij się, że włączony jest transfer danych internetowych. W dolnej części ekranu powinna znajdować się ikona symbolizująca włączony dostęp do Internetu przez sieć GSM . Będzie to  data . Gdy transfer danych jest wyłączony lub niedostępny - będzie to ikona symbolizująca zasięg GSM:  gsm

Aby aktywować transfer danych dotknij i przytrzymaj ikonę zasięgu do momentu aż zmieni się ona na ⇅. Ruchome strzałki ⇅ informują o procesie łączenia z Internetem.

Jeżeli sieć domowa posiada zabezpieczenia w postaci hasła w pierwszej kolejności upewnij się, że wpisywany przez Ciebie klucz zabezpieczeń jest prawidłowy. Następnie przejdź do Ustawień Vasco, wybierz z menu opcję “Ustawienia” i “Ustawienia WiFi”. Z dostępnej listy wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć, a następnie w oknie dialogowym wpisz wymagane hasło sieciowe.Przy wpisywaniu hasła uwzględnij wielkość liter.

Naciśnij ikonę WiFi wi-fi  na ekranie głównym. Po jej aktywowaniu przejdź do ustawień sieci WiFi. Wybierz z listy dostępnych sieci, tę która Cię interesuje. Jeśli logowanie do sieci wymaga podania hasła - wpisz je i zatwierdź przyciskiem “OK”. Vasco automatycznie zapamieta każdą sieć, do której zostanie połączony, a także hasło, niezbędne do logowania.

Upewnij się, że moduł WiFi jest włączony, a następnie przejdź do “Ustawień Vasco”, wybierz belkę “Ustawienia” oraz “Ustawienia WiFi. Na ekranie wyświetli się lista dostępnych sieci. Po kliknięciu na wybraną sieć, pokaże się okno do wpisania hasła. Po jego wprowadzeniu wystarczy zatwierdzić wprowadzony klucz przez klikniecie OK.
Twój numer Vasco znajduje się na wewnętrznej stronie pudełka, na ochronnym etui lub pod klapką baterii. Zaczyna się od cyfr 372 lub 00372.

AKTUALIZACJE I STAN FABRYCZNY

Nie należy tego robić. Po przywróceniu ustawień fabrycznych niektóre aplikacje przestaną działać i będzie konieczne odesłanie urządzenia do producenta.
Przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje usunięcie wszystkich ustawień zdefiniowanych przez producenta urządzenia, niezbędnych do jego prawidłowego działania, dlatego przestrzega się przed wykonywaniem tej czynności. Po przywróceniu fabrycznych ustawień większość funkcji tłumacza nie będzie działać prawidłowo, dlatego należy skontaktować się z serwisem. Numer kontaktowy: [48 12 3451923]
W celu sprawdzenia dostępności aktualizacji połącz się z siecią Wi-Fi. Następnie wybierz z menu głównego opcję Ustawienia Vasco i “sprawdź aktualizacje”. W tłumaczach Vasco Translator do menu ustawień Vasco możemy dostać się poprzez naciśnięcie przycisku menu. Jeżeli po kliknięciu przycisku “sprawdź aktualizacje”, w oknie dialogowym pojawi się pytanie “Pobrać aktualizację?”, możemy kontynuować lub odłożyć czynność na później. W przypadku kontynuacji należy postępować według wskazówek pojawiających się na ekranie. W sytuacji gdy brak jest dostępnych nowych wersji oprogramowania, ekran wyświetli komunikat: “Aktualizacja nie jest wymagana”.
Jeśli zmieniłeś język urządzenia na zupełnie Ci nieznany, prosimy skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie lub telefonicznie. https://www.tlumacze-elektroniczne.pl/kontakt

BŁĘDY

Problem może pojawić się tylko w starszej generacji tłumaczy: Vasco 2.0 i Vasco Traveler. Urządzenie wymaga pobrania i zainstalowania aktualizacji.

Potrzebny będzie komputer z dostępem do Internetu i kabel USB dołączony do Translatora. Metoda działa tylko na komputerach z 64 bitowym systemem operacyjnym.


  1. Pobierz plik poprzez kliknięcie w link https://onway.pl/vasco/updates/extInstaller/, lub skopiuj go i wklej do przeglądarki.
  2. Rozpakuj plik "extInstaller" klikając w niego dwukrotnie.
  3. Kliknij "Instaluj"
  4. W nowym oknie kliknij "Start update"
  5. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu. 6. Jeśli po zakończonej aktualizacji zobaczysz komunikat "Success", możesz zamknąć okno programu i odłączyć urządzenie.

W razie niepowodzenia, skontaktuj się ze wsparciem technicznym. Numer kontaktowy: [48 12 3451999]

Sprawdź głośność urządzenia naciskając przycisk “Volume+”. Jeżeli jest ona na odpowiednim poziomie, upewnij się, że język w którym chcesz odtworzyć głosowo przetłumaczone zdanie jest obsługiwany przez model Twojego tłumacza. Jeśli te warunki są spełnione, prosimy skontaktuj sie z nami: telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza. PRZEJDŹ DO KONTAKTU

STAN KONTA I KARTA SIM

Aby doładować urządzenie wejdź na nasza stronę i dokonaj zakupu Doładowanie Vasco. Na stronie zostaniesz przeprowadzony krok po kroku przez proces doładowania.
Urządzenia Vasco Translator nie posiadają aplikacji informującej o stanie konta, a jedynie licznik wykonanych tłumaczeń. Można na jego podstawie w przybliżeniu określić ile zdań będziemy jeszcze w stanie przetłumaczyć. Fabryczne doładowanie powinno wystarczyć na przetłumaczenie ok. 5000 zdań. W celu sprawdzenia środków dostępnych na koncie należy skontaktować się ze sprzedawcą.
Kup produkt Doładowanie Vasco (kategoria Akcesoria). KLIKNIJ TUTAJ
Tak. Niektóre urządzenia Vasco posiadają dwa sloty [miejsca] na kartę SIM. Jeden zajmuje karta fabryczna, drugi można wykorzystać na własną. Użycie własnej karty SIM za granicą może jednak spowodować naliczanie dodatkowych kosztów przez twojego operatora.

TŁUMACZE ELEKTRONICZNE

Język tłumacza jest całkowicie uzależniony od jego oprogramowania. Poniżej znajdziesz informacje na temat każdego z naszych urządzeń. Tłumacze amerykańskiej firmy Ectaco używają angielskiego amerykańskiego. Tłumacze firmy Vasco Electronics mówią z brytyjskim akcentem. Natomiast tłumacze Trano mają zarówno wymowę brytyjską jak i amerykańską.
Część tłumaczy, które oferujemy ma wbudowane słowniki i ilość haseł zależy od konkretnego słownika. Część tłumaczy natomiast korzysta z oprogramowania on-line przez co ilość słów np. w Vasco Translatorze jest nieograniczona.
Zależy nam na tym by nasze urządzenia były w pełni odpowiadające Twoim potrzebom dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik “Jak wybrać tłumacz mowy?” KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO PORADNIKA
Niektóre tłumacze posiadają funkcję tłumaczenia całych zdań. Na naszej stronie możesz sprawdzić, które. Wystarczy, że w lewej kolumnie zaznaczysz interesujące Cię funkcje lub języki, a na stronie pojawią się produkty odpowiadające wybranym przez Ciebie parametrom.
W większości są to tłumacze kieszonkowe, wielkości telefonu komórkowego. W opisach poszczególnych produktów możesz sprawdzić zarówno wielkość jak i wagę.
W większości urządzeń tak. Oczywiście tłumacz elektroniczny nie zastąpi żywego tłumacza, ale na pewno pomoże w komunikacji. Czasem mogą zdarzyć się drobne błędy, dlatego lepiej używać krótszych zdań i prostszych sformułowań, aby otrzymać dokładne tłumaczenie.

Zależy od urządzenia.

  • Modele Trano i Comet nie wymagają dostępu do Internetu, aby tłumaczyć wpisywane zdania.
  • Ectaco Partner LUX wymaga WiFi, aby rozpoznawać mowę.
  • Urządzenia Vasco wymagają dostępu do Internetu, jednak są wyposażone w karty SIM, które pozwalają na połączenie poprzez sieć GSM. W ten sposób użytkownik praktycznie nie musi się martwić o dostęp do Internetu i może do woli korzystać z translatora.
Tłumacze potrafią przetłumaczyć całe zdania, nawet te bardziej skomplikowane. Słowniki tłumaczą tylko pojedyncze słowa.
W lewej kolumnie naszej strony znajduje się filtr wyświetlania produktów. Wystarczy, że zaznaczysz funkcję skanowania, a na stronie wyświetlą się tylko tłumacze i słowniki skanujące.
Tłumaczami, które umożliwiają naukę języka są Trano T-22, Comet V oraz Ectaco Partner LUX. Znajdziecie w nich mnóstwo pożytecznych lekcji, testów, samouczków oraz słowników.

VASCO TRANSLATOR

Tak. Tłumacz Vasco potrzebuje dostępu do internetu. Wbudowana karta SIM pozwala na dostęp praktycznie w każdym miejscu na świecie. Nie wymaga to żadnej konfiguracji. Wystarczy zasięg GSM.
Vasco Translator to po prostu tłumacz elektroniczny, który rozpoznaje mowę.

Vasco Traveler to urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz tłumacza mowy posiada dodatkowe funkcje tj. nawigacja GPS czy telefon. Pod każdym produktem na naszej stronie jest przycisk „dodaj do porównania”. Funkcja ta pomaga na bliższe porównanie różnych produktów.
Taka możliwość istnieje w przypadku urządzenia Vasco Traveler, które ma zainstalowany sklep Google Play. Aby pobierać i instalować dostępne tam aplikacje wymagane jest konto Google.
Vasco to tłumacze mowy. Można do nich mówić, a one rozpoznają mowę i tłumaczą to, co powiedziałeś na ponad 30 języków. W większości języków wypowiadają tłumaczenie na głos, więc je usłyszysz.
Tak. Tłumacz Vasco automatycznie połączy się z lokalną siecią GSM i będziesz mógł z niego korzystać natychmiast.
Tłumacze Vasco korzystają z zewnętrznych serwerów, więc zasób ich słownictwa jest nieograniczony.
Na start otrzymujesz od nas możliwość tłumaczenia poprzez sieć GSM nawet do 5000 zwrotów w zależności od kraju. Możesz jednak doładowywać wbudowana kartę SIM dowolnie wybraną przez Ciebie kwotą. Koszty transferu danych dostępne są na stronie www.vasco-electronics.pl
Tłumacze Vasco są fabrycznie zaopatrzone w ponad 30 języków, którymi posługuje się prawie 90% ludzi na świecie - nie ma więc możliwości dodawania języków
Oczywiście. Tłumacze Vasco automatycznie łączą się z wieloma sieciami GSM na całym świecie, dzięki czemu działają niezależnie od sieci WiFi.
Na stronie produktu znajduje się mapa, na której zaznaczone są wszystkie kraje, w których działa tłumacz Vasco. Jeżeli nie możesz znaleźć kraju, do którego się wybierasz – zadzwoń do nas, chętnie pomożemy. SZYBKI KONTAKT
Lista języków, dla których dostępna jest wymowa, zawsze znajduje się w opisie konkretnego produktu.

Działanie baterii uzależnione jest bezpośrednio od modelu urządzenia. Przy ciągłym użytkowaniu bateria może rozładowywać się równie szybko co w przypadku zwykłych telefonów.

Jeżeli poszukujesz urządzenia wyposażonego w bardzo pojemną baterie, która pozwoli na wyjątkowo długie korzystanie bez konieczności ładowania - polecamy Vasco Traveler Solid.

VASCO TRAVELER

Cena połączenia wychodzącego zależy od kraju, w którym się znajdujesz. Aktualny cennik połączeń znajduje się w opisie produktu w sekcji Łączność.
Cena za MB zależy od kraju, w którym się znajdujesz. Aktualny cennik połączeń znajduje się w opisie produktu w sekcji Łączność.
Aby sprawdzić stan konta wystarczy wybrać z głównego menu opcję „stan konta” oraz wpisać numer telefonu w odpowiednie pole. Drugi sposób, to skorzystanie z telefonu. Należy wybrać numer 099 i połączyć się. Na ekranie pojawi się numer telefonu i aktualny stan konta
Vasco Traveler działa na całym świecie. Wbudowany tłumacz mowy może nie działać w niektórych krajach czarnej Afryki lub w Oceanii. Wszystkie kraje, w których działa tłumacz Vasco zaznaczone są na mapie na podstronie produktu - sekcja Łączność.
Aby przyspieszyć ustalanie lokalizacji na podstawie satelity, należy upewnić się, że funkcja GPS jest włączona, a moduł WiFi jest wyłączony.
Jeżeli przy zakupie urządzenia dodałeś do koszyka równiez Mapy Świata - będą obe dostępne automatycznie po uruchomieniu nawigacji. Jeśli jednak zakupiłeś Vasco Traveler bez Map Świata możesz aktywować je przez dokonanie zakupu na stronie Mapy Świata. Po dokonaniu zakupu otrzymasz od nas kod aktywacyjny, który musisz wpisać w ustawieniach aplikacji Mapy i nawigacja w zakładce Aktywacja kodu.